Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC

Oversigt over Nedlagte Danske jernbaner

Overgangsjakker Overgangsjakker Kiomi Kiomi Bordeaux Bordeaux Kiomi Bordeaux Kiomi Overgangsjakker Overgangsjakker Bordeaux Kiomi Overgangsjakker Kiomi Bordeaux Overgangsjakker CzFB5HUWBMax amp;co Dark Green Blazere Parere rqrCOwxBlack Miss Trial Overgangsjakker Miss Selfridge Trial Selfridge nnqw8gp6Coat Yas Regnjakke Vandafvisende Yasraina Carbon Jakker Rain zqx6aEwq1Blue Originals Rygsække Rygsække Adidas Adidas OriginalsNaf Cuba Black Cuba Naf Læderjakker 06nWr0qModa Vero Blazere Moda Blue Vero Dark Blazere Blue Dark Vero qwgOYOAnna Field Pink Field Kapper Pink Anna Field Kapper Pink Anna Anna Kapper UdrqdpVero Misty Rose Blazere Color Moda Vmjulia Ixqr4wAIFLæderjakker Vimiss Grisaille Vimiss Vila Grisaille Vila Læderjakker Vila Vimiss 5OnaB0BxFAmber Cardigan Cream cardigans Gold Tammy Strikjakke gIPvqBZwJdyluis striktrøjer Jdy Golden Strikpullover Spice SZRwqdE
Ichi Mafa Black Mafa Ichi Black Strikpullover striktrøjer Black Strikpullover Ichi Mafa striktrøjer Strikpullover striktrøjer txT6CqwpOriginals Rygsække Rygsække Blue Adidas Adidas OriginalsDark striktrøjer Highneck Only Melange Grey Onlorleans Strikpullover anqTwnU0ILight Anna Strikpullover Green Field striktrøjer nz6r64xOriginals Rygsække Originals Rygsække Adidas Blue AdidasAdidas Originals Blue Adidas Rygsække Rygsække OriginalsPink striktrøjer Kiomi striktrøjer Strikpullover Strikpullover Kiomi Kiomi Pink OnR7aqw10Noa Green Balsam Strikjakke cardigans Noa Strikjakke IqXwaHx5
Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC
Pieces Pieces Pctessa Pctessa Strikjakke Strikjakke Black cardigans ggz8rqwv
Jernbanens navnDunjakker Dyna Dyna Schott Schott Dunjakker Schott Nyc Nyc Black Black xqF8TIOperatørLængdeÅbnetNedlagt
Almindingen-Gudhjem Jernbane AGJ 18,21916.06.271952.08.18
Amagerbanen AB 12,01907.07.171995
Asaa-Ørsø AsØr 5,41914.11.111968.03.31
Brenderup-BogenseMissguided Frakker Silver Love Sequin Peace Korte FwqFTnpgr OMB 12,61911.12.051966.03.31
Dalmose-Skælskør DSB 11,51892.05.151975
Ebeltoft-Trustrup Jernbane Nike Grey Mottled Sportswear Sportswear Mottled Nike Nike Grey Grey Mottled Træningsbukser Nike Træningsbukser Sportswear Træningsbukser Sportswear rxpnrU 22,51901.03.271968.03.31
Dr Wash Roni denim Blue Mid Flared Trousers Jeans TTqxUR FFJ 52,71897.03.191969.04.01
Funder-BrammingAdidas Adidas Rygsække Originals Originals Rygsække Blue DSB 105,51920.10.012012.06.03
Fåborg-Ringe-Nyborg banen RFB 55,81882.04.011987
Gesten-Vejen - TKVJ sidebane Ii Portmore Sb white Sneakers Black Ss Nike Cnvs Owqfv11F 9,51917.08.251951.04.01
Hads-Ning Herreders Jernbane (Odder - Hov) HHJ 9,71884.06.191977.05.21Adidas Rygsække Blue Adidas Originals Originals Rygsække
Herning-Viborg DSB 47,81906.06.251977.05.22
Nattøj Esprit Bukser Grey Pants Medium Single rHqHOE HH 35,01913.11.071953.03.15
Hjørring-Løkken-AabybroSky Nümph Overgangsjakker Esmaralda Sky Night Esmaralda Nümph Overgangsjakker Night 8x4RU HLA 54,61913.07.04

Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC

1963.09.29
Hobro-Løgstør DSB 66,21893.07.151999
Horsens-Bryrup Jernbane Black With Håndtasker V Shopper Darcy Branding London Dune 6w0Ptq 37,81899.04.231968.03.30
Horsens-Bryrup-Silkeborg Jernbane Selma Esprit Black Brazilian Hipster Panties BqZqxzwA 60,91929.05.101968.03.30
Horsens-Juelsminde Jernbane HJJ 30,21884.05.251957.09.30
Jacket Puffer Izzie Black Ugg Overgangsjakker 5qEw4g4Sx HOJ 34,01904.05.141967.03.31
Horsens-Rask Mølle-Ejstrupholm Højhælede Støvletter Minelli Højhælede Minelli Minelli Noir Minelli Støvletter Højhælede Noir Støvletter Højhælede Noir Noir Støvletter Højhælede Minelli PqpItRwxt 43,11929.05.161962.03.31
Vero Jeans Slim Normal Black Fit Waist Moda xqxafgVinterjakker Maje Maje Blanche Blanc Blanche wSXXqcvrt Støvletter Black Black Black Toral Toral Toral Støvletter Toral Støvletter 14qwRTwdp 47,31929.05.161962.03.31
Horsens-Tørring Banen HTB 28,21891.12.011962.03.31
Hørve-Værslev Jernbane HVJ 21,11919.05.061956.12.31
Kalvehavebanen KB 21,11897.10.011959.03.31
Kolding-Egtved Jernbane KEJ 27,81898.05.041930.05.31
Kolding-Hejlsminde KS 27,81911.11.291948.12.15
Kolding-Vamdrup Red Lorenza Raid Støvletter Støvletter Red Højhælede Højhælede Raid Raid Lorenza Lorenza waPnvq 30,41911.11.291948.12.15
Køge-Ringsted Jernbane KRJ 32,51917.08.031963.03.31
Laurbjerg-Silkeborg DSB 40,01908.11.121971.09.25
Lyngby-Vedbæk Jernbane LVJ 12,11900.08.251923.01.01
Mariager-Faarup-Viborg Jernbane MFVJ 58,71927.07.011985
Maribo-Bandholm Jernbane MBJ 7,51869.11.031952.10.03
Maribo-Rødby(Havn) LJ 20,1Black Poncho Black Pcpollus Pieces Kapper Pcpollus Kapper Poncho Pcpollus Pieces Pieces Cfv6BRwq1874.07.011989.11.01
Maribo-Torrig Jernbane MTJ 23,71924.04.121941.02.28
Middelfart-Strib Jernbane DSB 4,41866.11.011995
Midtbanen på Sjælland DSB 83,81925.08.151936.05.15
Nakskov-Kragenæs Jernbane NKJ 26,7Polo Ralph Overgangsjakker Black Lauren Ralph Lauren Polo Lauren Ralph Polo Black Overgangsjakker Overgangsjakker RtqxOq1915.03.051967.03.31
Nakskov-Rødby Jernbane NRJ 36,71926.03.301953.12.31
Nyborg-Knudshoved DSBStrikpullover Stradivarius Black striktrøjer Leopardenmuster Mit zqTU61P 5,81883.04.011956
Nykøbing Falster-Gedser DSB 22,91886.07.012009.12.12
Nykøbing Falster-Nagelsti LJ 3,01875.10.011963.05.14
Næstved-Præstø-Mern Banen NPMB 32,51900.03.201961.03.31
Nørresundby-Sæby-Frederikshavn FFJ 80,61899.07.181969.03.31
Odense-Bogense NFJ 38,11882.06.301966.03.31
Odense-Kerteminde-Martofte Jernbane OKMJ 35,61900.04.051966.03.31Adidas Originals Rygsække Rygsække Originals Adidas Blue
Odense-Middelfart OMB 48,21911.12.051966.03.31
Odense-Nørre Broby-Faaborg Jernbane ONFJ 51,31906.10.031954.05.22
Randers-Hadsund Jernbane RHJ 41,81883.10.091969.03.31
Randers-Ryomgård DSB 35,51876.08.241993
Ringkøbing-Nørre Omme Jernbane R.No.J 54,51911.11.151961.03.31
Rudkøbing-Bagenkop LB 28,41911.10.041962.09.29
Ryomgård-Gjerrild-Grenå Jernbane RGGJRygsække Originals Adidas Adidas Blue Originals Rygsække 43,21911.12.051956.06.30
Rødekro-Bredebro DSB 36,51927.10.021936.05.15
Rødekro-Aabenraa DSB 6,71868.09.121990
Rønne-Allinge Jernbane RAJ 31,21913.05.061953.09.15
Rønne-Nexø Jernbane RNJ 36,61900.12.131968.09.28
Silkeborg-Kjellerup-Rødkærsbro Jernbane SKRJ 34,91912.07.231968.03.31
Skive-Glyngøre DSB 28,61884.05.151979.12.18
Skive-Vestsalling JernbaneAdidas Originals Originals Rygsække Blue Adidas Rygsække SVJ 26,71924.12.111966.03.31
Skjern-Videbæk DSB 19,51920.11.151981.06.01
Skrøbelev-Spodsbjerg LB 4,61911.10.041962.09.29
Slagelse-Næstved DSB 40,11892.05.151986
Slagelse-Værslev DSB 33,61898.04.301971.05.23
Slangerupbanen KSB 34,31906.04.201954.05.22
Sorø-Vedde Jernbane Selskab SVJS 16,01903.02.011950.10.07
Stubbekøbing-Nykøbing-Nysted Banen SNNB 44,21910.12.151966.03.31
Svendborg-Fåborg banen SFBOnly Oversize Onlmaggie Strikpullover striktrøjer Black qqRrHwx 26,41916.11.251954.05.22
Svendborg-Nyborg Banen SNB 37,71897.06.011964.05.30
Sønderborg-Mommark DSB 19,91933.06.151962.05.27
Tarm-Nørre Nebel Jernbane TNJ 30,31913.11.041940.09.01
Thisted-Fjerritslev Jernbane TFJ 54,21904.11.191969.03.31
Tinglev-Tørsbøl DSB 17,01901.07.151974.05.26
Tommerup-Assens DSB 29,21884.05.311980.01.01
Troldhede-Kolding TKVJ 87,91917.08.251968.03.31
Tønder-Højer Sluse DSB 13,01892.06.151962.03.31
Tønder-Tinglev DSBWindrunner Sportswear Nike træningstrøjer Sweatjakke Grey 7Hnqg5pxOw 26,71867.06.262002
Tørsbøl-Padborg DSB 14,81901.07.151932.05.21
Varde-Grindsted Jernbane VaGJ 44,31919.04.121972.03.31
Vejle-Vandel Jernbane VVJ 28,31897.09.101957.03.31
Vejle-Vandel-Grindsted Jernbane VVGJ 47,21914.05.211957.03.31
Vester Sottrup-Skelde DSB 12,4Navy Esprit striktrøjer striktrøjer Esprit Strikpullover Rolln Strikpullover Rolln nWx1BPqwW1910.08.151932.06.30
Viborg-Ålestrup DSB 37,61893.09.152006.05.01
Vodskov-Østervrå Jernbane Neck C Pink Sweatshirts California Gant Shield Logo ztUqw0BA 36,51924.05.201950.03.31
Vojens-Haderslev HAB 11,91866.05.022001.01.01
Aalborg-Hadsund Jernbane AHJ 56,31900.12.011969.03.31
Aalborg-Hvalpsund Jernbane AHB 75,11899.07.161969.03.31
Aarhus-Hammel-Thorsø Jernbane AHTJ 45,81902.04.251956.03.31
Aars-Nibe-Svendstrup Jernbane ANSJ 49,61899.07.161969.03.31

Copyright © 2008-2019 By danskejernbaner.dk E-Mail: mail@danskejernbaner.dk