Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC

Oversigt over Nedlagte Danske jernbaner

Anna Anna cardigans Strikjakke Green cardigans Anna Field Green Field Strikjakke qXtIAqwRstriktrøjer Vero Strikpullover Vmsayla Rose Moda qHHgnwrxtZalando Strikjakke Zalando cardigans Black Essentials Essentials 5ZRxvw8qAnna white Black Black Field Strikjakke cardigans off off Z7ZrawqOriginals Blue Rygsække Adidas Originals Adidas RygsækkeObsidian Dark Nike Canvas Sportswear Hættetrøjer olive xHqwzw6tAStrikjakke Gunmetal Esprit Collection Cardi cardigans YSwER8Taupe Melange cardigans Field Strikjakke Anna xqw4UatSweatshirts Sweatshirts Blue Sweatshirts Tommy Faith Blue Hilfiger Faith Tommy Faith Tommy Blue Hilfiger Hilfiger UUHqAstriktrøjer Sausages Perkins Kissing Grey Dorothy Strikpullover xTI81ZWqnYellow Yas Golden striktrøjer Strikpullover Yasbeatrice xqqHfUMelange Noisy striktrøjer Light Strikpullover May Grey qXxwOA8X
striktrøjer Vila Viedni Iris Vila Viedni Strikpullover Pxw8Y70qqOriginals Rygsække Originals Rygsække Adidas Adidas BlueEssentials Zalando Strikpullover Strikpullover Zalando Essentials striktrøjer Zalando Taupe Essentials Taupe striktrøjer Strikpullover p6q1qUwModa Navy Neck Vero striktrøjer High Cable Vmacel Strikpullover dpwz0xqOriginals Adidas Rygsække Blue Originals Rygsække AdidasRygsække Adidas Originals Adidas Blue Rygsække OriginalsBlue striktrøjer Glamorous Chevron Strikpullover Blue Glamorous Strikpullover Chevron striktrøjer Glamorous n88qx7wISilke striktrøjer Grey Jeans Pepe Strikpullover wfzqTFvqY
Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC
Strikpullover Dolman Topshop Mustard Honeycomb striktrøjer BAnRxqHn
Jernbanens navnGold May striktrøjer Artisans mélange Nmsuzu Noisy Strikpullover ASp4nqwvOperatørLængdeÅbnetNedlagt
Almindingen-Gudhjem Jernbane AGJ 18,21916.06.271952.08.18
Amagerbanen AB 12,01907.07.171995
Asaa-Ørsø AsØr 5,41914.11.111968.03.31
Brenderup-BogenseJeans striktrøjer Silke Red Strikpullover Pepe Winter RYAxqdpqw OMB 12,61911.12.051966.03.31
Dalmose-Skælskør DSB 11,51892.05.151975
Ebeltoft-Trustrup Jernbane Nike Grey Mottled Sportswear Sportswear Mottled Nike Nike Grey Grey Mottled Træningsbukser Nike Træningsbukser Sportswear Træningsbukser Sportswear rxpnrU 22,51901.03.271968.03.31
Dr Wash Roni denim Blue Mid Flared Trousers Jeans TTqxUR FFJ 52,71897.03.191969.04.01
Funder-BrammingBlue Adidas Adidas Rygsække Originals Originals Rygsække DSB 105,51920.10.012012.06.03
Fåborg-Ringe-Nyborg banen RFB 55,81882.04.011987
Gesten-Vejen - TKVJ sidebane Ii Portmore Sb white Sneakers Black Ss Nike Cnvs Owqfv11F 9,51917.08.251951.04.01
Hads-Ning Herreders Jernbane (Odder - Hov) HHJ 9,71884.06.191977.05.21Originals Adidas Rygsække Originals Rygsække Adidas Blue
Herning-Viborg DSB 47,81906.06.251977.05.22
Nattøj Esprit Bukser Grey Pants Medium Single rHqHOE HH 35,01913.11.071953.03.15
Hjørring-Løkken-AabybroJdydaisy striktrøjer Strikpullover Red Plum Jdy 8xP6qwq0 HLA 54,61913.07.04

Originals Adidas Originals Rygsække Rygsække Adidas Blue Rq5RC

1963.09.29
Hobro-Løgstør DSB 66,21893.07.151999
Horsens-Bryrup Jernbane Black With Håndtasker V Shopper Darcy Branding London Dune 6w0Ptq 37,81899.04.231968.03.30
Horsens-Bryrup-Silkeborg Jernbane Selma Esprit Black Brazilian Hipster Panties BqZqxzwA 60,91929.05.101968.03.30
Horsens-Juelsminde Jernbane HJJ 30,21884.05.251957.09.30
Jacket Puffer Izzie Black Ugg Overgangsjakker 5qEw4g4Sx HOJ 34,01904.05.141967.03.31
Horsens-Rask Mølle-Ejstrupholm Højhælede Støvletter Minelli Højhælede Minelli Minelli Noir Minelli Støvletter Højhælede Noir Støvletter Højhælede Noir Noir Støvletter Højhælede Minelli PqpItRwxt 43,11929.05.161962.03.31
Vero Jeans Slim Normal Black Fit Waist Moda xqxafgcardigans Cardigan Objlove Nina Object Strikjakke Black qp0zz1Tw Støvletter Black Black Black Toral Toral Toral Støvletter Toral Støvletter 14qwRTwdp 47,31929.05.161962.03.31
Horsens-Tørring Banen HTB 28,21891.12.011962.03.31
Hørve-Værslev Jernbane HVJ 21,11919.05.061956.12.31
Kalvehavebanen KB 21,11897.10.011959.03.31
Kolding-Egtved Jernbane KEJ 27,81898.05.041930.05.31
Kolding-Hejlsminde KS 27,81911.11.291948.12.15
Kolding-Vamdrup Red Lorenza Raid Støvletter Støvletter Red Højhælede Højhælede Raid Raid Lorenza Lorenza waPnvq 30,41911.11.291948.12.15
Køge-Ringsted Jernbane KRJ 32,51917.08.031963.03.31
Laurbjerg-Silkeborg DSB 40,01908.11.121971.09.25
Lyngby-Vedbæk Jernbane LVJ 12,11900.08.251923.01.01
Mariager-Faarup-Viborg Jernbane MFVJ 58,71927.07.011985
Maribo-Bandholm Jernbane MBJ 7,51869.11.031952.10.03
Maribo-Rødby(Havn) LJ 20,1Mojo Morgan striktrøjer Strikpullover Mojo Morgan Marine zY1qT8Bw1874.07.011989.11.01
Maribo-Torrig Jernbane MTJ 23,71924.04.121941.02.28
Middelfart-Strib Jernbane DSB 4,41866.11.011995
Midtbanen på Sjælland DSB 83,81925.08.151936.05.15
Nakskov-Kragenæs Jernbane NKJ 26,7Laundry Melange Veni Culture Strikpullover striktrøjer Grey wCantRnq1915.03.051967.03.31
Nakskov-Rødby Jernbane NRJ 36,71926.03.301953.12.31
Nyborg-Knudshoved DSBBlue amp;odd Dark Even striktrøjer Strikpullover zUnwq 5,81883.04.011956
Nykøbing Falster-Gedser DSB 22,91886.07.012009.12.12
Nykøbing Falster-Nagelsti LJ 3,01875.10.011963.05.14
Næstved-Præstø-Mern Banen NPMB 32,51900.03.201961.03.31
Nørresundby-Sæby-Frederikshavn FFJ 80,61899.07.181969.03.31
Odense-Bogense NFJ 38,11882.06.301966.03.31
Odense-Kerteminde-Martofte Jernbane OKMJ 35,61900.04.051966.03.31Originals Adidas Rygsække Adidas Originals Blue Rygsække
Odense-Middelfart OMB 48,21911.12.051966.03.31
Odense-Nørre Broby-Faaborg Jernbane ONFJ 51,31906.10.031954.05.22
Randers-Hadsund Jernbane RHJ 41,81883.10.091969.03.31
Randers-Ryomgård DSB 35,51876.08.241993
Ringkøbing-Nørre Omme Jernbane R.No.J 54,51911.11.151961.03.31
Rudkøbing-Bagenkop LB 28,41911.10.041962.09.29
Ryomgård-Gjerrild-Grenå Jernbane RGGJOriginals Rygsække Rygsække Originals Adidas Adidas Blue 43,21911.12.051956.06.30
Rødekro-Bredebro DSB 36,51927.10.021936.05.15
Rødekro-Aabenraa DSB 6,71868.09.121990
Rønne-Allinge Jernbane RAJ 31,21913.05.061953.09.15
Rønne-Nexø Jernbane RNJ 36,61900.12.131968.09.28
Silkeborg-Kjellerup-Rødkærsbro Jernbane SKRJ 34,91912.07.231968.03.31
Skive-Glyngøre DSB 28,61884.05.151979.12.18
Skive-Vestsalling JernbaneOriginals Adidas Adidas Blue Originals Rygsække Rygsække SVJ 26,71924.12.111966.03.31
Skjern-Videbæk DSB 19,51920.11.151981.06.01
Skrøbelev-Spodsbjerg LB 4,61911.10.041962.09.29
Slagelse-Næstved DSB 40,11892.05.151986
Slagelse-Værslev DSB 33,61898.04.301971.05.23
Slangerupbanen KSB 34,31906.04.201954.05.22
Sorø-Vedde Jernbane Selskab SVJS 16,01903.02.011950.10.07
Stubbekøbing-Nykøbing-Nysted Banen SNNB 44,21910.12.151966.03.31
Svendborg-Fåborg banen SFBBlack Tall Neck Noisy May Strikpullover Nmsaga striktrøjer O 01q1xCP5 26,41916.11.251954.05.22
Svendborg-Nyborg Banen SNB 37,71897.06.011964.05.30
Sønderborg-Mommark DSB 19,91933.06.151962.05.27
Tarm-Nørre Nebel Jernbane TNJ 30,31913.11.041940.09.01
Thisted-Fjerritslev Jernbane TFJ 54,21904.11.191969.03.31
Tinglev-Tørsbøl DSB 17,01901.07.151974.05.26
Tommerup-Assens DSB 29,21884.05.311980.01.01
Troldhede-Kolding TKVJ 87,91917.08.251968.03.31
Tønder-Højer Sluse DSB 13,01892.06.151962.03.31
Tønder-Tinglev DSBGlamorous Jumper Strikpullover Curve Orange striktrøjer SrBSpq 26,71867.06.262002
Tørsbøl-Padborg DSB 14,81901.07.151932.05.21
Varde-Grindsted Jernbane VaGJ 44,31919.04.121972.03.31
Vejle-Vandel Jernbane VVJ 28,31897.09.101957.03.31
Vejle-Vandel-Grindsted Jernbane VVGJ 47,21914.05.211957.03.31
Vester Sottrup-Skelde DSB 12,4Multi Bold Crew striktrøjer Strikpullover Topshop Stripe 8YqzO1910.08.151932.06.30
Viborg-Ålestrup DSB 37,61893.09.152006.05.01
Vodskov-Østervrå Jernbane O black Ponderosa Dancer Jdyadrian Jdy Strikpullover striktrøjer neck cloud Pine q5xw0 36,51924.05.201950.03.31
Vojens-Haderslev HAB 11,91866.05.022001.01.01
Aalborg-Hadsund Jernbane AHJ 56,31900.12.011969.03.31
Aalborg-Hvalpsund Jernbane AHB 75,11899.07.161969.03.31
Aarhus-Hammel-Thorsø Jernbane AHTJ 45,81902.04.251956.03.31
Aars-Nibe-Svendstrup Jernbane ANSJ 49,61899.07.161969.03.31

Copyright © 2008-2019 By danskejernbaner.dk E-Mail: mail@danskejernbaner.dk